WhatsApp Hızlı Destek

Merhaba, web sitemize hoşgeldiniz. Sizlere daha hızlı hizmet vermek adına canlı olarak WhatsApp üzerinden destek verebiliriz. Destek almak için lütfen butona tıklayın!

WhatsApp Hızlı Destek
TR
Anzer Bali Satisi

Balda Kristalizasyon(Şekerleme)

Kristalizasyon(Şekerlenme)  balın bileşimi üzerinde olumsuz etkide bulunmaz.


Şekerlenme herkesin sandığının aksine balın bozulması değil fiziksel olarak değişmesidir. Kavanozu ile birlikte sıcak su içerisinde bekletildiğinde tekrar eski haline döner.
Suyun sıcaklığı 45 derecede olursa değişiklik meydana gelmez bal bozulmaz.

Şekerlenme yapan  bal yani kaymak gibi olan  bal sahte bal kesinlikle değildir. Balın içinde olan polen şekerlenmesine neden olabilir.İnsanlar tarafından şekerlenen balın  kalitelisinin  düşük olduğu sanılır ama dünyada ki en iyi kaliteli anzer balı bile donabilir.Şekerlenmenin sebebi polen ve soğuk hava etkileşimidir.

Bal donduğu zaman yenilebilir  ve hiç bir sakıncası yoktur. Donan bal miksere vurulduğu zaman,bal kıvamı krem bal haline gelir ve tadı çok harika olur.Bizim tavsiyemiz donan balı(halk arasında şekerlenmiş bal) hiç bir şekilde eski haline getirmeyin ,Yüksek rakımlı çiçek balların donma şekli bal kaymak gibi olur alımı sert olur tahta kaşıkla alınması çok daha uygundur.Balı saklama şeklide önemlidir,balı buz dolabına kesinlikle saklamayınız,bal bozmayan bir gıda maddesidir.Balın içine su girdiği zaman onu iki üç gün içinde kullanmanızı tavsiye ederim,kullanmasanız bozar ekşir emzimlerini kaybeder.

İletişim Formu

Tüm Soru ve Önerileriniz İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

Sizlere daha iyi hizmet veren bir site sunabilmek için çerez kullanıyoruz. .Bu site, hizmetlerini sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezlerden yararlanıyor. Detaylı Bilgi